ZM text logo.png

Startlisten EKZ Züri Metzgete

Startliste Amateure / Masters / Junioren U19
Startliste U17 / FB

Startliste U15 / U13
Startliste U11

Startliste Elite/TdS-Cup

NameVornameClub/Sportgruppe
SpenglerLukasBMC Development Team, RRC Diessenhofen
BRUENGGERNicoEKZ Racing Team
FRISECKEGianEKZ Racing Team
KOTTMANNPatricEKZ Racing Team
LIENHARDFabianEKZ Racing Team
MOSERKilianEKZ Racing Team
MÜLLERLukasEKZ Racing Team
SCHIRThéryEKZ Racing Team
STÄUBLERetoEKZ Racing Team
ZAHNERSimonEKZ Racing Team
HürlimannFranzRMV Cham-Hagendorn
MarguetTristansamsung / Meier &partner immobilien / Panflor
Bärlocher RemoTeam Gadola - Wetzikon
KellerJanTeam Gandola & Battaini AG - Qulität mit Gips
DIETERICHPASCALTEAM HÖRMANN
DREIERTILLTEAM HÖRMANN
FREULERJANTEAM HÖRMANN
GERBERLUKASTEAM HÖRMANN
LEERAPHAELTEAM HÖRMANN
RHYNERUELITEAM HÖRMANN
RUTSCHMANNCHRISTIANTEAM HÖRMANN
WEISSJONASTEAM HÖRMANN
PerticaNathanTeam Named Ferroli
AndresChristianTeam Roth-Felt
ChrismanRobertTeam Roth-Felt
HandsenMads FrankTeam Roth-Felt
KnippNielsTeam Roth-Felt
PageDylanTeam Roth-Felt
PerizzoloLoicTeam Roth-Felt
RudazManuelTeam Roth-Felt
TemesgenTeklehaymanotTeam Roth-Felt
KnabNicoTeam Rothaus / VBC Waldshut-Tiengen
BertschingerRaphaelTeam RSC Donaueschingen
SaggioratoMircoTeam Stölting
KyburzMichaelTeam Zollinger Sport / BC Olten
BadilattiMatteoVelo Club Mendrisio-PL Valli
EicherTinoVelo Club Mendrisio-PL Valli
HamiltonThomasVelo Club Mendrisio-PL Valli
ImhofClaudioVelo Club Mendrisio-PL Valli
PascheFrankVelo Club Mendrisio-PL Valli
Pasi-PuttiniRobertoVelo Club Mendrisio-PL Valli
RuetimannMathiasVelo Club Mendrisio-PL Valli
SchnyderLarsVelo Club Mendrisio-PL Valli
ThyèryCyrilleVelo Club Mendrisio-PL Valli
MoserAndreasZaunteam Mittelland

 

Startliste Amateure / Masters / Junioren U19

NameVornameClub/Sportgruppe
WidmerFlorianAchermann A-Team Bucher Hitzkirch - Merida
GüllerTimoBH-Cycling-Team / RV Helvetia Sulz
WendelspiessDiegoBH-Cycling-Team / VC Kaisten
WyssKonstantinBH-Cycling-Team / VC Wohlen
HaslerIwanBH-Cycling-Team / VMC Schupfart
SchärStyfenBH-Cycling-Team / VMC Zeiningen
PernatStanislav BIKE-EK (Slovenia)
AntonioVitaleBischofszell
GreutmannBeatBMC-Hottinger Cycling Team
SchneiterMatteoCI Ostermundigen
WeberDominikFrickataler Cycling/ Team Atlas Personal-Jakroo
BassoDarrenm4 Allreal QSB Cycling Team
MüllerJürgm4 allreal QSB Cycling Team
GmünderRetom4Allreal QSB Cycling Team/RMC Gossau
HerrmannMichaelMove On Racing Team
LüscherDamianRaiffeisen Bikeshop Studer Raceteam
SteinerLukasRaiffeisen Bikeshop Studer Raceteam
StuderMatthiasRaiffeisen Bikeshop Studer Raceteam
DerungsCla RietRaiffesen Bikeshop Studer Raceteam
MeyerAdrianRB Brugg / Bike-Zone
JansenPhilipRB Brugg Bike Zone
MesmerNatnaelRB BRUGG-BIKE ZONE
KunzCyrillRMV Elgg
PannatierSteeveRoth Echafaudage Cycling Team
BossensJulienRoth échafaudages cycling team
WilleFlorianRRC Diesenhofen
MuhlSandroRRC Diessenhofen
SpenglerMarioRRC Diessenhofen
BetschartPhilippeRRC Nordwest Goldwurst
von BurgDominicRRC Nordwest/RRZ Goldwurst.ch Nordwest
MeierJohannesRRV Gottmadingen / TrackTeam BEelectric FOCUS
LayneAronRRZ Goldwurst
RiesenHarcoRRZ Goldwurst.ch
RüttimannEricRSS Rheintal
HoneggerRogerRTU Powerteam Felt
KöppelNoahRV Hemmental / Gs Russi
BanzerGordianRV Mauren
BruggerJensRv Sulz
KäserVinceRV Zürich
StaubAlessandroRV Zürich
NiccaChristianRV Zürich / Biowurst.ch
CaminadaZenoSc Busto Garolfo
BrühlmannSimonTeam Gadola - Wetzikon
BurtLanderyTeam Gadola - Wetzikon
KellerChironTeam Gadola - Wetzikon
KrähemannRaphaelTeam Gadola - Wetzikon
MüllerPatrickTeam Gadola - Wetzikon
PreisigRemoTeam Gadola - Wetzikon
RüeggLukasTeam Gadola - Wetzikon
SelenatiNicoTeam Gadola - Wetzikon

Amateure/Masters/Junioren U19
Amateure/Masters/Junioren U19
Amateure/Masters/Junioren U19

Startliste U17 / FB

NameVornameClub/Sportgruppe
SchmidTanjaBH-Cycling-Team / Fricktaler Cycling Team
NadlingerJanBiketeam Aadorf
NünlistJasonBiketeam Aadorf
VogelAlexBiketeam Aadorf
SchneiterJoabCI Ostermundigen
FroidevauxRobinCyclophile Lausannois
MercolliTommasoelo Club Mendrisio-PL Valli
EgliDominikPro Cycling Event Team
ClassenDennisRad-Union Wangen
SonntagEliasRad-Union Wangen
SteinerSaraRMV Elgg
SchriberNoahRRC Bern
HirschiMarcRRC Bern / Team ROTH-Felt
WinkelmannJoelRRC Maglingen
MeierTobiasRRV Gottmadingen/TrackTeam BEelectric FOCUS
BaderFelixRSC Biberach
AreggerFabianRSS Lägern/VC Steinmaur
JolidonCédricRV Ins
RussenbergerLeonRV Merishausen/GS Russi
DufeauxLoisRV Ollon
GüllerNoelRV Sulz
SteinacherCyrillRV Sulz
NitzscheYannisRV Uster / TrackTeam BE-electric FOCUS
FlammerLarsRV Uster /Radsport FLATERA
FeyMarcoRV Uster Radsport Flatera
WichtreyDominikRV Victoria Niedereschach
DöringJonasTeam Atlas Personal/ VC Oberwallis
KruckerNilasTeam Gadola - Wetzikon
MüllerRetoTeam Gadola - Wetzikon
NaegeliDanielTeam Gadola - Wetzikon
SelenatiDarioTeam Gadola - Wetzikon
SteigerTilTeam Gadola - Wetzikon
Temperli NiklasTeam Gadola - Wetzikon
BaumgärtnerLorenzTsg Leutkirch
FunkTimoTSG Leutkirch
JekerHannesVC 2six2eight Laufen/Velo + Sport Rast
BisseggerStefanVc Bürglen- Märwil
RudazValentinVC Echallens
SuterJoelVC Interlaken/Eiger Sport
HugJérômeVC Sursee Creabeton
ZbindenSamuelVC Sursee-CreaBeton
MäderLisaVC Wiedlisbach
DavidAndreaVelo Club Arbedo Castione
Del BiagioDamianoVelo Club Arbedo Castione
GhirlandaMarcoVelo Club Arbedo Castione
PiattiDavideVelo Club Arbedo Castione
SuccettiDavideVelo Club Arbedo Castione
TomatFedericoVelo Club Arbedo Castione
VonlanthenNicholasVelo Club Arbedo Castione
CappaiMatteoVelo Club Mendrisio-PL Valli
FontanaLeoVelo Club Mendrisio-PL Valli
GeniniMauroVelo Club Mendrisio-PL Valli
SantaromitaAlessandroVelo Club Mendrisio-PL Valli
AebiAntoineVelo- Club Orbe
SteinacherPatriceVMC Gansingen

 

Startliste U15 / U13

NameVornameClub/Sportgruppe
WalkerXenoIG URI / VMC Erstfeld
EnderRobinJungradler Sulz Gansingen
FamularoMaximeJungradler Sulz-Gansingen
SennKeelanJungradler Sulz-Gansingen
MarkwalderYanis-EricPro Cycling Event Team
BaderMoritzRsc Biberach
WeberOliverRSS Lägern/ VC Steinmaur
RothKimRV Sulz Helvetia
FeyRemoRV Uster Radsport Flatera
BögliJonathanVC Bürglen-Märwil
ChristenFabioVC Eintracht Klingnau
ChiandottoGioeleVC Lugano
GeniniChristianVC Lugano
DoeringCarolinVC Oberwallis
KarrerNaotoVC Steinmaur-RSS Lägern
Pasi-PuttiniFausto-IvanVelo club Brissago
MARETAlexisvélo club excelsior Martigny
ScolariDanaVelo club Locarno
BertolazziMatteoVelo Club Mendrisio-PL Valli

 

Startliste U11

NameVornameClub/Sportgruppe