ZM text logo.png

Startlisten EKZ Züri Metzgete

Startliste Amateure / Masters / Junioren U19
Startliste U17 / FB

Startliste U15 / U13
Startliste U11

Startliste Elite/TdS-Cup

NameVornameClub/Sportgruppe

 

Startliste Amateure / Masters / Junioren U19

NameVornameClub/Sportgruppe

Amateure/Masters/Junioren U19
Amateure/Masters/Junioren U19
Amateure/Masters/Junioren U19

Startliste U17 / FB

NameVornameClub/Sportgruppe
SchmidTanjaBH-Cycling-Team / Fricktaler Cycling Team
NadlingerJanBiketeam Aadorf
NünlistJasonBiketeam Aadorf
VogelAlexBiketeam Aadorf
SchneiterJoabCI Ostermundigen
FroidevauxRobinCyclophile Lausannois
MercolliTommasoelo Club Mendrisio-PL Valli
EgliDominikPro Cycling Event Team
ClassenDennisRad-Union Wangen
SonntagEliasRad-Union Wangen
SteinerSaraRMV Elgg
SchriberNoahRRC Bern
HirschiMarcRRC Bern / Team ROTH-Felt
WinkelmannJoelRRC Maglingen
MeierTobiasRRV Gottmadingen/TrackTeam BEelectric FOCUS
BaderFelixRSC Biberach
AreggerFabianRSS Lägern/VC Steinmaur
JolidonCédricRV Ins
RussenbergerLeonRV Merishausen/GS Russi
DufeauxLoisRV Ollon
GüllerNoelRV Sulz
SteinacherCyrillRV Sulz
NitzscheYannisRV Uster / TrackTeam BE-electric FOCUS
FlammerLarsRV Uster /Radsport FLATERA
FeyMarcoRV Uster Radsport Flatera
WichtreyDominikRV Victoria Niedereschach
DöringJonasTeam Atlas Personal/ VC Oberwallis
KruckerNilasTeam Gadola - Wetzikon
MüllerRetoTeam Gadola - Wetzikon
NaegeliDanielTeam Gadola - Wetzikon
SelenatiDarioTeam Gadola - Wetzikon
SteigerTilTeam Gadola - Wetzikon
Temperli NiklasTeam Gadola - Wetzikon
BaumgärtnerLorenzTsg Leutkirch
FunkTimoTSG Leutkirch
JekerHannesVC 2six2eight Laufen/Velo + Sport Rast
BisseggerStefanVc Bürglen- Märwil
RudazValentinVC Echallens
SuterJoelVC Interlaken/Eiger Sport
HugJérômeVC Sursee Creabeton
ZbindenSamuelVC Sursee-CreaBeton
MäderLisaVC Wiedlisbach
DavidAndreaVelo Club Arbedo Castione
Del BiagioDamianoVelo Club Arbedo Castione
GhirlandaMarcoVelo Club Arbedo Castione
PiattiDavideVelo Club Arbedo Castione
SuccettiDavideVelo Club Arbedo Castione
TomatFedericoVelo Club Arbedo Castione
VonlanthenNicholasVelo Club Arbedo Castione
CappaiMatteoVelo Club Mendrisio-PL Valli
FontanaLeoVelo Club Mendrisio-PL Valli
GeniniMauroVelo Club Mendrisio-PL Valli
SantaromitaAlessandroVelo Club Mendrisio-PL Valli
AebiAntoineVelo- Club Orbe
SteinacherPatriceVMC Gansingen

 

Startliste U15 / U13

NameVornameClub/Sportgruppe
WalkerXenoIG URI / VMC Erstfeld
EnderRobinJungradler Sulz Gansingen
FamularoMaximeJungradler Sulz-Gansingen
SennKeelanJungradler Sulz-Gansingen
MarkwalderYanis-EricPro Cycling Event Team
BaderMoritzRsc Biberach
WeberOliverRSS Lägern/ VC Steinmaur
RothKimRV Sulz Helvetia
FeyRemoRV Uster Radsport Flatera
BögliJonathanVC Bürglen-Märwil
ChristenFabioVC Eintracht Klingnau
ChiandottoGioeleVC Lugano
GeniniChristianVC Lugano
DoeringCarolinVC Oberwallis
KarrerNaotoVC Steinmaur-RSS Lägern
Pasi-PuttiniFausto-IvanVelo club Brissago
MARETAlexisvélo club excelsior Martigny
ScolariDanaVelo club Locarno
BertolazziMatteoVelo Club Mendrisio-PL Valli

 

Startliste U11

NameVornameClub/Sportgruppe